Vážená kolegyňa, vážený kolega,

Dovoľujeme si pozvať na odbornú exkurziu BuGa 2011 – KOBLENZ, ktorá sa bude konať v termíne 28. 5. – 31. 5. 2011.

Základnou filozofiou odbornej exkurzie je ukážka súčasných trendov v tvorbe verejných priestorov, mestských parkov v Nemecku.

Nosným programom je návšteva Spolkovej krajinnej výstavy (Bundesgartenschau) BuGa 2011 - Koblenz. Jedná sa o parkové úpravy umiestnené v sútoku riek Rýn a Mosel.Súčasťou výstavy sú ukážky vzorových záhrad, tematických záhrad, kvetinových výsadieb a mnoho iných zaujímavých detailov. Generálnym riaditeľom výstavy je záhradník-krajinár Hans Peter Faas. Kvetiny pokryjú behom výstavy plochu 48 000 m2. V cene sezónnej vstupenky je tiež cesta lanovou dráhou, ktorá bola postavená špeciálne pre túto výstavu a bude tu fungovať po dobu jej konania. Dráha vedie z centra výstavy až na pevnosť Ehrenbreitstein a ponúka návštevníkom pohľad na farebné kvetinové koberce z vtáčej perspektívy, stúpa do výšky 850 metrov. Zaujímavosťou je jedna z kabín, ktorá má presklenné dno a návštevníci si teda môžu vychutnať rozhľad zo všetkých uhlov.

Podrobný prehľad programu nájdete v priloženej pozvánke.

Ak Vás naša ponuka oslovila pošlite najneskôr do 20.05.2009, zaslať :

  • potvrdenie účasti
  • avízo o zaplatení celej sumy v zmysle pozvánky
  • na č. účtu 4220131000/3100 Ľudová banka, variabilný symbol 28052011, do správy pre prijímateľa uviesť meno účastníka odbornej exkurzie

Veríme, že Vás téma odbornej exkurzie oslovila a budeme môcť, opäť po dvoch rokoch, spoločne ohodnotiť " kumšt " kolegov v Nemecku.

V prípade akýchkoľvek otázok sú Vám k dispozícii nasledujúce kontakty : mobil : 0908 655 259 , e - mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. , Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

S pozdravom

Ing. Mária Parráková
kancelária Spoločnosti pre záhradnú a krajinnú tvorbu ( SZKT)

 

Leták k pripravovanej akcii si môžete stiahnuť tu:

strana1
strana2