Pozývame vás na odbornú exkurziu Okrasné škôlky Van den Berk nurseries B.V., Holandsko – LETECKY

!- POZOR ZMENA -! Milé kolegyne, milí kolegovia, z dôvodu nízkeho záujmu o exkurziu do Holandska v dĺžke 5 dní autobusovou dopravou, sme aktuálne upravili formát exkurzie na 3,5 dňa s leteckou dopravou, pri maximálnom zachovaní plánovaného programu. Veríme, že Vás táto úprava osloví. Tešíme sa na Vás!

Termín: 2. – 5. júna 2024 (nedeľa – streda)

Miesto: Holandsko

Rámcový program:

2. jún (nedeľa)

Odlet v poobedňajších hodinách  z Bratislavy, prílet o 17:00 do Eindhovenu, ubytovanie, prehliadka centra mesta.

3. jún (pondelok)

Vierhavenstrip, Rotterdam – komentovaná prehliadka | Park na streche Vierhavenstrip dĺžky 1km a šírky 80m predstavuje multifunkčné využitie priestoru. Prelína sa v ňom vnútorný (maloobchodný) priestor a vonkajší mestský život. Mesto sa stáva zelenšie bez straty priestorov pre služby. Treťou funkciou je že tvorí hrádzu na ochranu mesta pred povodňami. Pre park je charakteristické použitie svahov, lomených línií a prepletených ciest, ktoré spolu vytvárajú cik-cak vzor. Dominantou je široké schodisko uprostred s vodopádom. Mestský charakter parku  striedajú  miesta na piknik, tematické záhrady a zariadenia pre deti.

Zuidpolder Landscape Park, Barendrecht, Rotterdamaby sa zlepšila kvalita vody a zároveň rekreačná a ekologická hodnota vodných systémov, premenilo  sa približne 110ha poľnohospodárskej pôdy medzi Barendrechtom a riekou Oude Maas na súčasný krajinný park s (čistou) zásobárňou vody. Park slúži na skladovanie vody, multifunkčnú rekreáciu a ekologickým spôsobom spája zelené plochy v mestskej oblasti s (budúcimi) prírodnými oblasťami v nadväzujúcom okolí. Spoločne tieto funkcie vytvárajú atraktívnu novú krajinu na južnej strane Barendrechtu.

Návrat do Eindhovenu

4. jún (utorok)

Van den Berk, Sint-Oedenrode – vďaka pozvaniu zástupcov firmy, strávime časť dňa prehliadkou jednej z najväčších okrasných škôlok v Európe. Škôlka Van den Berk sa špecializuje na produkciu stredne veľkých až odrastených stromov a krov. Na približne 450ha pestuje viac než 1600 druhov a kultivarov. Dodáva stromy vysokej kvality obchodným partnerom a zákazníkom v 35 krajinách. V priebehu niekoľkých desaťročí si stromy od Van den Berk našli cestu k množstvu rôznorodých projektov po celej Európe.

V druhej časti dňa si na základe odporúčaní pozrieme niektoré z realizácií v meste Eindhoven, na ktorých sa škôlka Van den Berk podieľala – Komentovaná prehliadka. 

Philips High Tech Campus – unikátny park s biotopom v areáli technologického centra

Trudo Tower – „vertikálny les“, 70m vysoká budova s XL kvetináčmi na fasáde každého bytu,125 stromov na 19 poschodiach, sociálne bývanie

Strijp-S – bývalý priemyselný park, dnes moderná industriálna časť mesta, platanová aleja

Ubytovanie v Eindhovene

5.jún (streda)

Doobeda individuálny program, odlet o 12:40 z Eindhovenu


Organizačné informácie:

Prihláška: na exkurziu je možné sa záväzne prihlásiť a uhradiť zálohu vo výške 50% z ceny exkurzie z dôvodu rezervácie leteniek a ubytovania v termíne najneskôr do 28. apríla 2024. Prihlásiť sa môžete prostredníctvom online prihlasovania NA TOMTO LINKU. Počet účastníkov je obmedzený, prihláste sa čo najskôr.

Cena: pre členov SZKT: 675 €; pre nečlenov SZKT: 825 €; V cene sú zahrnuté letenky (v cene letenky je batožina do 8kg), 3x ubytovanie s raňajkami v dvojlôžkových izbách v 3* hoteli v Eindhovene, doprava autobusom v Holandsku, sprievodca z CK zabezpečujúcej služby

. Cena nezahŕňa ostatnú stravu a cestovné poistenie.

Bližšie informácie dostanú prihlásení účastníci cca 5 dní pred akciou, prípadne nás neváhajte kontaktovať na kancelaria@szkt.sk alebo na čísle +421 905 398 073 alebo +421 918 903 334

Tešíme sa na vás!

Sledujte SZKT aj na facebooku

Sledujte SZKT aj na facebooku

Na našej fanpage nájdete novinky, aktuálne informácie aj reporty z podujatí.

arrow-up